Включити ЧПУ в WordPress

08.08.2016 0 By svvas

Досить часто в інтернеті зустрічаються посилання виду: http://site.ua/?p=122. Тобто після доменного імені йде не конкретні назву і розширення сторінки, а набір символів.

Різні CMS, зокрема WordPress, в настройках за замовчунням будуть видавати вам саме такі посилання. В принципі, для відвідувачів сайту такі посилання не мають ніякого значення, людям все одно як буде виглядати посилання на сторінку. А ось для пошукових систем вид посилання несе в собі певне значення.
Для того, щоб блог або сайт добре індексувався пошуковими системами слід використовувати так звані  чоловіко-подібні посилання  (ЧПУ). При цьому вид посилання буде приблизно такий: http://site.ua//blog-vchitelya-informaticu-svidryk.html. Тобто посилання матиме вигляд звичайної сторінки зробленої на html. Пошуковики дуже люблять посилання такого виду і набагато краще їх індексують.

У самому WordPress передбачена функція включення постійних посилань. В інших CMS також можна зробити такі посилання використавши налаштування або встановивши додатковий плагін для цих цілей.

Для того щоб включити ЧПУ в WordPress. Треба зайти в адмінку, перейти в Настройки -> Постійні посилання (ЧПУ). І вибрати бажаний вид відображення посилань: День і назва, Місяць і назва, Числовий, Довільна структура. Вибравши будь-який вид посилання, крім – За замовчуванням, ви отримаєте більш дружні посилання для пошукових систем. Але оптимальним варіантом виду посилань, буде функція – Довільна структура. Вставте в форму навпаки – Довільна структура такий код: /%category%/%postname%.html і збережіть зміни. Крім того, щоб урли відображалися кирилицею  потрібно встановити плагін UkrToLat. 

Тепер коли ви будете давати назву своїй статті на блозі, WordPress буде автоматично переводити цю назву в трансліт і підставляти на заслання. І ваші посилання будуть мати красивий вид! Пошукові системи ніколи не обійдуть стороною таке посилання!

Comments

comments