Конспект уроку на тему: “Табличний процесор Excel. Стандартні функції.”
02.02.2017Тема уроку: Табличний процесор Excel. Стандартні функції.
Мета уроку:
- Ø ознайомити учнів з поняттям стандартних функцій;
- Ø розглянути основні математичні, статистичні та логічні функції;
- Ø розвивати навики індивідуальної практичної роботи;
- Ø розвивати уміння слухати, узагальнювати отримані знання, наповнюючи їх практичним змістом;
- Ø виховувати культуру користування ПК;
- Ø виховувати допитливість, цілісність сприйняття оточуючого.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форма проведення: урок-презентація.
Обладнання: комп’ютери, мультимедійний комплекс, презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Підготовка учнів до роботи на уроці, швидке включення їх у діловий ритм.
Слайди 1, 2. (картини-ілюзії, основна ідея дати учням зрозуміти те, що від того наскільки вони будуть уважними залежить їх багаж знань, який вони винесуть з уроку)
ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів
Учні встановлюють відповідність означенням та їх буквенним представленням (метод «Ланцюжок»). Слайд 3.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів і повідомлення теми, мети й завдань уроку
Учні переглядають слайди 4
- Оголошення теми та мети уроку (слайд 5):
Тема уроку: «: Табличний процесор Excel. Стандартні функції.» Очікувані результати: ознайомитись з поняттям стандартних функцій; навчитися застосовувати їх до розв’язування задач.
IV. Сприймання і засвоєння учнями нового навчального матеріалу
На попередніх уроках ми використовували можливості MS Excel для роботи з формулами. Сьогодні ми навчимось як спрощувати ці формули для великої кількості клітинок (автосума) і як робити обчислення набагато швидше. В цьому нам допоможуть ф-ції.
Слайди 6,7 основні функції. (законспектувати в зошит)
Поняття аргументу функції. Демонстрація на комп’ютері роботи з основними функціями.
V. Осмислення одержаних знань, розкриття внутрішньої суті явищ і процесів .
Інструктаж з техніки безпеки.
Робота на комп’ютері
- Завдання на картках (статистичні)
- Завдання на картках (математичні)
- Завдання на картках (логічні)
Кожне завдань робити на окремому аркуші, аркушам дати відповідні назви.
VI. Узагальнення й систематизація знань
Вправа «Обери номер завдання» (розділити клас на дві групи, кожна вибирає по 4 завдання)
Слайд 8
VІІ. Підсумок уроку.
Дати аналіз і оцінку успішності досягнення мети і намітити перспективу подальшої роботи.
VІІI. Домашнє завдання.
Забезпечення розуміння мети, змісту і способів виконання домашнього завдання.
- Опрацювати опорний конспект.
- Завдання на Слайді 17
Додаткові файли: