Як встановити Django

29.12.2021 0 By svvas

Django — це пакет Python, тому він може бути встановлений у будь-якому середовищі Python. Для Django 2.0 обов’язковим є Python 3.4 або старший.

Для Python 3 не потрібна база даних. Ця версія Python поставляється із вбудованою базою даних SQLite. Це полегшена база даних, яка підходить для розробки Django. Якщо потрібно розгортати додаток у виробничому середовищі, то знадобиться більш просунуте рішення: PostgreSQL, MySQL або Oracle. Більше дізнатися про те, як змусити базу даних працювати з Django, можна за цим посиланням: https://docs.djangoproject.com/en/2.0/topics/install/#database-installation.

Рекомендується використовувати virtualenv для створення віртуального середовища Python, щоб можна було спокійно використовувати різні версії пакетів для різних проектів. Це практичніше, ніж встановлювати пакети Python безпосередньо в систему. Ще одна перевага virtualenv – для встановлення пакетів Python не потрібні права адміністратора. Запустіть наступну команду в командному рядку для встановлення virtualenv:

 virtualenv:pip install virtualenv

Після встановлення virtualenv, створіть віртуальне середовище за допомогою наступної команди:

 virtualenv my_env

Це створить папку my_env разом із середовищем Python.

Будь-які бібліотеки Python, встановлені з активованим віртуальним середовищем Python, будуть встановлені в папку my_env/lib/python3.7/site-packages. Якщо в системі було встановлено Python 2.X, а ви встановили Python 3.X, то потрібно вказати virtualenv, щоб він працював з останньою версією. Можна вказати шлях, яким встановлено Python 3 і використовувати його для створення віртуального середовища за допомогою наступних команд:

$ which python3 /Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.7/bin/python3
$virtualenv my_env -p
/Library/Frameworks/Python.framework/Versions/3.7/bin/python3


Використовуйте наступну команду для активації віртуального середовища:

source my_env/bin/activate

Командний рядок включатиме назву активного віртуального середовища в дужках:

(my_env) username:~$


Відключити віртуальне середовище можна за допомогою команди deactivate.

Більше про virtualenv можна дізнатися за посиланням https://virtualenv.pypa.io/en/latest/. Поверх virtualenv можна також використовувати virtualenvwrapper. Цей інструмент надає оболонки, за допомогою яких простіше створювати та керувати віртуальним середовищем. Завантажити його можна тут: https://virtualenvwrapper.readthedocs.io/en/latest/.

Установка Django за допомогою pip Система керування пакетами pip – рекомендований спосіб встановлення Django. У Python 3.6+ вона встановлена, а інструкції для встановлення можна знайти за посиланням https://pythonru.com/baza-znanij/ustanovka-pip-dlja-python-i-bazovye-komandy.

Використовуйте наступну команду в оболонці, щоб встановити Django за допомогою

pip:pip install Django==2.0.5

Django встановиться в папку Python під назвою site-packages/ активного віртуального середовища.

Тепер потрібно перевірити, чи успішно пройшла установка. Для цього в командному рядку необхідно ввести python, імпортувати Django та перевірити його версію наступним чином:

>>> import django django.get_version()
'2.0.5'


Django можна встановити й іншими способами. Повний гайд установки можна знайти тут: https://docs.djangoproject.com/en/2.0/topics/install/.”

Comments

comments