Як не заразити комп’ютер вірусом Petya.A

29.06.2017 0 By svvas

27 червня на Україну обрушилась найбільша за її історію хакерська атака за допомогою модифікованої версії вірусу “Wannacry” – Petya.A. Врезультаті, постраждало сотні великих і малих підприємст, частково паралізовано роботу державних органів. Під “роздачу” потрапили Кабінет Міністрів,  Національний Банк, “Ощадбанк”, “Укрпошта”, “Нова пошта”, “Укренерго”, “Укртелеком”, “Укрзалізниця”, Міністерство інфраструктури України, Міненерговугілля, 24 канал, Інтер, Перший національний, WOG, KLO та багато інших. 

Основні правила безпеки, щоб не підхопити вірус:

  •     Не відкривайте посилання на веб сторінки, отримані в підозрілих емейл листах або СМС. Ні в якому разі не можна запускати програми, які пропонують завантажитись  або встановитись подібним чином. Зловмисники можуть ввести в оману одержувача, розіграшем призів, використанням логотипів відомих компаній, закликом до термінового виконання і іншими способами.
  •     Уважно перевіряйте адресу веб сторінки або адресу відправника листа. Особливо необхідно бути уважним, в разі якщо Вам пропонують ввести логін і пароль.
  •     Не відкривайте вкладення листів, отриманих від невідомих адресатів. Якщо є найменша підозра на вміст листа, перед відкриттям вкладення обов’язково перевірте його антивірусом. У разі виявлення вірусу обов’язково видаліть лист і очистіть папку “Видалені”.
  •     Не встановлюйте на комп’ютерах і мобільних пристроях програми з неофіційних джерел. Програми можуть містити прихований шкідливий функціонал, який не виявляється системами захисту.
  •     Уважно ставтеся до паролів: використовуйте складні паролі, не користуйтеся одним паролем в різних системах, як в корпоративних так і в особистих облікових записів. Обов’язково встановлюйте пароль на блокування мобільного пристрою.

petya

Comments

comments