Створення шкільного веб-сайту у системі uCoz та оптимізація його роботи у мережі Інтернет

12.03.2014 0 By svvas

 

     Сучасний темп розвитку суспільства надзвичайно високий. Щоб встигати за змінами, людина повинна переробляти величезну кількість інформації, яка надходить з усіх точок земної кулі. Тому інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності й визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. У галузі освіти ці технології знаходять застосування в багатьох напрямках діяльності, зокрема, оновлюється зміст освіти, започатковується дистанційне навчання, впроваджуються нові форми спілкування: електронна пошта, відеоконференції, участь у роботі інтернет-форумів та ін.

Одним з засобів реалізації інформаційних технологій у школі є створення діючого веб-сайту навчального закладу у мережі Інтернет. Щоб краще зрозуміти як він працює, потрібно зрозуміти два початкові поняття: веб-сторінка та веб-сайт. Веб-сторінка – це сукупність текстової і графічної (малюнки, анімація) інформаціі. Те, що ви бачите у вікні свого браузера, це і є вміст вашої веб-сторінки. Веб-сайт є більш широким поняттям – це набір веб-сторінок, які звязані між собою гіпертекстовими звязками. Веб-сайт має різні інформаційні наповнення, модулі, блоки і може реалізуватися різними методами.

Для чого сайт школі? Сучасний навчальний заклад поряд з основним призначенням – навчати та виховувати дітей повинен бути осередком інформації, яка зацікавлює громадськість, батьків учнів, педагогів та школярів. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Перед сучасним навчальним закладом постала вимога сьогодення – мати досконалий шкільний веб-ресурс, який надасть змогу презентувати школу, розмістити свої напрацювання, шкільні новини, створити засіб спілкування у мережі Інтернет.

Створити сучасний веб-сайт, отримати домен, розмістити його на надійному платному хостингу, провести «розкрутку» у мережі Інтернет, систематично оплачувати послуги адміністрування – це досить дороге задоволення навіть для забезпечених шкіл. Але час не чекає. Шкільні сайти потрібно створювати вже сьогодні і витрачати для цього мінімум коштів. Та й самостійне конструювання веб-ресурсу навчального закладу повинно зацікавити не тільки педагогів, а й дітей, які цікавляться інформатикою.

 

УКОЗ

На даний час у всесвітній мережі існує небагато безкоштовних хостингів, які допоможуть створити повноцінний веб-сайт та розмістити його на своїх серверах. Але безкоштовний сир, як відомо, буває лише у мишоловці. За цю послугу власники сайтів платять постійним розміщенням рекламних баннерів на сторінках своїх ресурсів. Звісно, під час перегляду веб-сторінки рекламу можна відключати, але це є деякою незручністю, якою необхідно платити за безкоштовний хостинг. Одним з найдосконаліших та найзручніших є безкоштовний хостинг від uCoz – системи створення веб-сайтів за допомогою досконалого конструктора (програми Web 2.0). Ця система розміщена  за адресою у мережі Інтернет: http://www.ucoz.ua/. Вона має переваги перед іншими системами: дисковий простір для сайту 400 МБ і більше, вибір безкоштовного домену, значна кількість готових шаблонів сайтів, управління дизайном, вбудований візуальний редактор для тих, хто не розуміє мову НТМL, тощо. При створенні сайту використовуються модулі – веб-додатки, скомбінувавши які можна отримати сайт будь-якої складності: від простої домашньої сторінки з гостьовою книгою до великого порталу.

Всі контент модулі можуть бути перероблені під різні інші завдання, які актуальні для навчальних закладів. Зрозуміло, що власники хостингу турбуються про власну безпеку та заробіток від реклами, тому розробники сайтів у системі uCoz повинні погодитись з деякими умовами, які обумовлені на сайті http://www.ucoz.ua/, та систематично виконувати їх. При невиконанні цих умов, власники хостингу можуть видалити ваш сайт назавжди, тому перед початком конструювання сайту необхідно обов’язково прочитати угоду.

Отже, щоб створити шкільний сайт, спочатку необхідно ознайомитись з аналогічними розробками, які успішно діють у мережі Інтернет та створити свій унікальний неповторний проект. Також обов’язковою умовою є наявність робочої електронної поштової скриньки.

Важливою умовою надійної роботи сайту є його відвідуваність. Якщо сайт не відвідується 40 днів – система uCoz його закриває (важливо це знати під час літніх відпусток педагогів). Також ви повинні тримати паролі для входу на сайт та панель управління, а також відповідь на секретне питання у таємниці від інших (бажано записати їх на зовнішній носій – СD диск, флешку). При вході на сайт сторонньої особи як адміністратора, сайт можна ліквідувати натисканням однієї кнопки.

Успіхів у цій нелегкій, але цікавій справі.  Майбутнє школи тільки з веб-сайтом!

 

Розробка директора Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Comments

comments