Притула розкрив деталі покупки супутника ICEYE 

Притула розкрив деталі покупки супутника ICEYE 

19.08.2022 0 By svvas

Сергій Притула відповів на основні питання про супутник, який його благодійний фонд купив за 600 млн гривень, зібрані українцями в рамках загальнонаціонального проєкту “Народний Байрактар” 22-24 червня 2022 року фонду Притули спільно з блогером Ігорем Лаченковим.

«Володіння супутником компанії ICEYE дозволяє Україні отримувати ексклюзивні знімки безперервно, гарантовано та у режимі 24/7 за будь-яких погодних умов, попри дощ, сніг, туман, задимленість і пил, вдень та вночі. Ці знімки допомагають краще планувати операції, а отже, ефективніше нищити ворога. Згідно з угодою, українська сторона отримує і супутник, і доступ до бази даних сузір’я супутників. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, цей супутник залишається у повній власності України — аж до закінчення терміну його функціональності на орбіті», – розповів Притула.

«На відміну від оптичного супутника, який може працювати тільки вдень та у чистому небі, SAR супутник діє як ліхтар — він «підсвічує» поверхню землі власними радіохвилями. Тому для зйомки неважливі перешкоди, ніч, хмари, дощ, туман, задимленість. SAR супутник «пробиває» все своїми радіохвилями. Супутник пролітає над нашою територією двічі на день», – розповів Притула про принцип роботи супутника.

Comments

comments