Позиції модулів в шаблонах Joomla

23.02.2016 0 By svvas

Відмінною рисою Joomla є можливість взаємодії з різними зовнішніми додатками. Різноманіття розширень Joomla дозволяє нам оснащувати сайт всім необхідним. Все, що бачить користувач на сайті, створюється встановленими або сторонніми розширеннями Joomla: компонентами і модулями. Для виведення компонента зазвичай передбачена центральна область шаблону, а ось кількість і розташування модулів залежить тільки від нашої фантазії і необхідності.

Позиція модулів це область шаблону, призначена для відображення опублікованих в ній модулів сайту. В одній позиції можуть бути опубліковано необмежену кількість модулів. Порядок відображення модулів в позиції налаштовується в Менеджері модулів адміністративної панелі Joomla. Для визначення наявних позицій модулів в шаблоні існує два методи:

Знайти в файлі index.php шаблону всі виклики функції mosLoadModules, і подивитися перший аргумент цієї функції.
В адресному рядку браузера, після імені сайту додати ?tp=1. Наприклад, якщо ви хочете дізнатися, які позиції шаблонів визначені на нашому сайті, просто наберіть: HTTP: //joomlaportal.lviv.ua/?tp=1

Позиції для модулів задаються у файлі index.php шаблону за допомогою функції mosLoadModules:

 

mosLoadModules ($ position_name, $ стиль);
$ Position_name – ім’я позиції, $ стиль – стиль виводу модуля

Для зручності користувачів, що починають, в Joomla! вже створено базові імена позицій для модулів (параметр $ position_name):
advert1, advert2, advert3, banner, bottom, cpanel, debug, footer, header, icon, inset, left, legals, newsflash, pathway, right, toolbar, top, user1, user2, user3, user4, user5, user6, user7, user8, user9.

Примітка: не забудьте, це всього лише імена позицій, самі позиції для модулів Ви повинні задати в своєму шаблоні. Якщо Ви опублікуєте модуль, наприклад, в позиції підвал, не поставивши її в шаблоні, то модуль не буде висвітлений на сайті.

Всі імена позицій для модулів Joomla абсолютно рівнозначні. Щоб додати, видалити або зміни назви позицій виберіть пункт меню Site->Template Manager->Module Positions

Стилі відображення модулів визначені в файлі  / frontend.html.php. В даний час підтримуються наступні стилі (параметр $ стиль):

mosLoadModules ( “position”) – використовується для стандартного виводу модулів в таблицях
mosLoadModules ( “position”, 1) – використовується для виведення модулів горизонтально
mosLoadModules ( “position”, -1) – використовується для виведення модулів без таблиць і блоків DIV, у модулів не буде заголовка
mosLoadModules ( “position”, -2) – використовується для виведення модулів блоками DIV
mosLoadModules ( “position”, -3) – використовується для створення в модулі круглих кутів

Comments

comments