Перетворення GPT розділу в MBR

19.01.2016 0 By svvas

Останнім часом популярними стали диски з GPT форматом, замість старого і всім знайомого MBR. І хоча новий EFI інтерфейс дозволяє  з ними працювати, але буває  ситуація, коли завантаження з інших джерел, крім жорсткого диска заборонена виробником. В даному випадку доводиться перемикатися в стандартний режим BIOS. Але в цьому режимі операційні системи ще не вміють працювати з GPT дисками і при установці отримуємо помилку: “Обраний диск має стиль розділів GPT”. І як же бути? Як вирішити цю проблему?

Виявляється дуже просто. Для цього нам знадобиться інсталяційний диск з операційною системою. Я для цих цілей використовую свій диск з Windows 7. Завантажуємося з нього, доходимо до вибору розділу, де отримуємо помилку, і запускаємо консоль. Для запуску необхідно використовувати поєднання клавіш <Shift + F10>. Перед нами з’явиться консоль. Тепер необхідно безпосередньо запустити утиліту для роботи з жорстким диском – diskpart.

Після запуску, за допомогою команди list disk переглядаємо список наших дисків, які пронумеровані. Потім командою select disk # вибираємо диск, з яким будемо працювати. Замість # вказуємо номер нашого диска. Після того як диск обраний, всі операції будуть проводитися з ним.

Далі командою clean ми очищаємо його від всієї інформації. Після цього ми можемо приступати до конвертації.

Команда convert mbr перетворює GPT диск у звичайний.

Після цього ми можемо працювати звичним нам чином з диском і встановлювати будь-яку операційну систему.

Крім того, за допомогою цієї утиліти можна створити розділи.

create partition primary size = n – створить основний розділ, розмір n мегабайт.

format fs = ntfs label = “System” quick – швидко відформатує  обраний разділ у файлову систему NTFS.

active – призначить розділ активним.

Comments

comments