Опис ключових змін до проекту оновленої програми з інформатики
08.08.2016Спрощення та оновлення програми “Інформатика” для загальноосвітніх навчальних закладів, школа І ступеню, здійснилась в результаті громадського обговорення, а саме пропозицій:
- видалити або скоротити теми Повторення і систематизація навчального матеріалу за минулий рік, Узагальнення та систематизація навчального матеріалу за поточний рік;
- 2 клас: Теми Основні складові комп’ютера, Історія обчислювальних пристроїв, Комп’ютерна підтримка вивчення навчальних предметів;
- 3 клас: Файли та папки. Вікна та операції над вікнами;
- 4 клас: Файл. Папка. Операції над папками і файлами.
Перелічені теми були видалені, натомість, необхідний для вивчення зміст з видалених тем було додано в інші теми. Натомість за численними пропозиціями була повернута тема з пропедевтики програмування “Команди і виконавці” в 2 клас без вживання слова “алгоритми”. За пропозиціями була додана тема “Текстова інформація” у 3 класі.
Спрощення термінів:
Замінено інформаційні процеси на дії з інформацією, редагування, форматування на змінювання.
Замінено у сферах діяльності людини.
Замінено повідомлення, відомості, дані на інформація.
Замінено гіперпосилання на посилання.
Замінено слова операція, процес на простіші за змістом.
Видалено тему об’єкт та не вживається більше значення властивостей об’єктів, натомість замінено на різні терміни, об’єкт зустрічається, але край рідко.
Додано Учень/учениця використовує у своєму мовленні…, щоб уникнути додавання складних термінів під час написання підручників.
Осучаснення:
- За рахунок вивільненого змісту та видалення тем, що не несли змістового наповнення даними науки “Інформатика” було додано:
- ознайомлення з середовищами для читання текстів – в темі Текстова інформація; робота з картами – в темі Графічна інформація;
- ознайомлення зі схемами (графами), діаграмами – в темі Графічна інформація; з акцентом на вміння орієнтуватись в даному графічному зображенні, доповнювати готові схеми, прості дитячі діаграми; перетворювати текстову та числову інформацію в графічну, у вигляді схем, діаграм з наданням вчителем шаблонів цих графічних зображень/
- Опис змісту та державні вимоги… мають нове формулювання з передбаченням, що дитина зможе практично виконати дії на стаціонарному, портативному, будь-якому мобільному пристрої, не залежно від різноманіття операційних систем і не залежно від того в інстальованій програмі на ПК буде виконувати чи в хмарному середовищі.
- Поглиблено змістове наповнення тем щодо підтримки вивчення навчальних предметів та конкретні кроки щодо навичок безпеки дитини в інформаційному середовищі.
Не враховано пропозиції, що несуть загальний характер: розпочати вивчати інформатику з 3 класу, пропозиції щодо конкретного програмного забезпечення (у програмах не згадуються назви конкретних ПЗ), пропозиція не включати підтримку навчальних предметів взагалі, пропозиції ввести нові складні для дитини терміни, пропозиції додати в програму детальний опис покрових дій дитини під час практичних завдань.