Мобільна версія сайту на Joomla

09.11.2015 0 By svvas

1. MobileTemplate

Сайт розробника: http://www.nhuang.com/joomla/joomla-mobile-template.html

Розширення повністю сумісне з Joomla 2.5 / 3.x.

Плагін створює оптимізовану мобільну версію Вашого сайту на Joomla, при цьому для користувачів, які переглядають сайт з настільних комп’ютерів і ноутбуків, буде відображатися раніше обраний Вами шаблон, навіть якщо він не підтримується iPad та іншими пристроями.

Пакет розширення включає в себе плагін і шаблон. Завантаживши і встановивши його, потрібно перейти в «Менеджер плагінів», знайти плагін «System – Mobile Template» і включити його. У налаштуваннях плагіна в розділі «Фільтр» можна вибрати пристрої, які не будуть використовувати цей плагін. Далі слід перейти до пункту меню «Розширення» – «Менеджер шаблонів», вибрати шаблон «mobiletemplate» і зробити необхідні настройки: ввести назву модуля меню, яке буде відображатися ліворуч, і назва модуля, відповідального за слайд-шоу чи зображень (центральна позиція) ; змінити колір фону меню і сайту в цілому; направлення висновку підміню (вертикальне чи горизонтальне). На вкладці «Прив’язка до меню» можна вибрати пункти меню, які будуть відображатися в мобільній версії сайту.

Так, наприклад, виглядає демонстрація роботи мобільної версії сайту, створеної з використанням плагіна «MobileTemplate», при перегляді з планшетного комп’ютера:

Мобільна версія сайту, створена за допомогою плагіна MobileTemplate

Застосовуваний шаблон дійсно дуже лаконічний і зручний при використанні мобільного пристрою.

2. Mobile Joomla

Сайт розробника: http://www.mobilejoomla.com/

Розширення повністю сумісне з Joomla 1.5 / 2.5 / 3.x.

Для завантаження компонента необхідно створення облікового запису на сайті розробника.

Безкоштовна версія продукту володіє опціями визначення пристрою, адаптації зображень під розмір екрану, підтримує завантаження оновлень і розширене кеширование. Крім того, при перегляді сайту з мобільних пристроїв в нижній частині сторінки буде відображатися реклама. Розробник повідомляє про те, що буде вдячний у випадку, якщо Ви вирішите її залишити, але в той же час рекомендує плагін для її видалення.

Для установки компонента необхідна наявність PHP 5.x, MySQL 5.x, GD2 і прав на запис в папках / administrator / components, / components, / modules, / plugins, / plugins / system, / templates. Після проведення стандартної процедури установки на екрані з’являються поздоровлення і повідомлення про те, що Ви вибрали кращий спосіб для створення мобільної версії сайту Joomla, прекрасно показується на iPhone, iPad, Android, Windows Phone і інших телефонах.

У списку «Компоненти» додався компонент «Mobile Joomla». Перейдемо до його настройок. На вкладці «General» панелі управління компонентом можна змінити назву сайту, вибрати якість зображень при їх перегляді з мобільних пристроїв (у% від вихідного) і спосіб їх адаптації, задати головну сторінку сайту,

Вкладки «Smartphone», «iPhone», «WAP», «iMode» практично ідентичні один одному: на них можна вибрати шаблон і головну сторінку, налаштувати перегляд зображень, метод компресії, конвертацію HTML в символи, висновок модулів для кожного з перерахованих пристроїв. Відповідні налаштування для планшетних комп’ютерів доступні тільки в розширеній платній версії. Крім того, на вкладці «Advanced Settings» можна включити кешування сервером і виробом, Gzip компресію, видалення невикористовуваних тегів, задати ширину шаблону, прописати посилання на домен і посилання перенаправлення, задати піддомени для кожного з типів мобільних пристроїв.

Нижче наведено приклад роботи сайту, що використовує даний компонент, на мобільному пристрої.

Мобільна версія сайту, створена з використанням компонента Mobile Joomla

3. TapTheme

Сайт розробника: https://www.dropbox.com/sh/aglcnswe997yglx/AADSG7BJmufZbU2o4S-E51WWa/Extensions?dl=0

Розширення повністю сумісне з Joomla 2.5 / 3.x.

Плагін встановлюється стандартно, через «Менеджер розширень». Після установки плагін можна знайти в «Менеджері плагінів» під назвою «System – TapTheme». Плагін слід включити і налаштувати. У налаштуваннях плагіна для різних браузерів (Firefox, Safari, Chrome, Opera, Internet Explorer 6-11) і пристроїв (iPhone, iPad, Blackberry, PALM, Android) зі списку встановлених можна вибрати свій шаблон сайту і адміністративної панелі. Таким чином, після вибору кожного шаблону слід переглянути сторінки сайту на відповідному пристрої або браузері, щоб переконатися в адекватності відображення інформації.

З розглянутих розширень для установки найбільш кращий компонент «Mobile Joomla» – його функціональність і наявність ряду опцій роблять його лідером серед аналогів. Плагін «MobileTemplate» також непоганий, має засоби зміни виду мобільної версії сайту, вимагаючи при цьому мінімальної настройки. Останнє з розглянутих розширень вимагає наявності як мінімум одного шаблону, підтримуючого мобільні пристрої, і є, по суті, перемикачем між шаблонами, що залежать від типу пристрою і браузера.

Comments

comments