Графічний редактор Inkscape

22.04.2021 0 By svvas

Графічні редактори поділяться на два види: растрові і векторні. Растрові редактори містять інформацію про малюнок наступним чином: для кожного пікселя відповідає значення кольору. Векторні мають інший вид зберігання: малюнок представляється як наявність декількох примітивний кривих, параметри яких зберігаються в файлі.

Растрові редактори мають перевагу в кольорових фотографіях, в яких кожен піксель відрізняється від сусіднього за значенням кольору. Це дозволяє робити прості програми по їх обробці.

Векторні редактори мають перевагу, коли малюнок має невелике число елементів, наприклад, емблема, текст, логотип, мультфільм тощо. У цьому випадку обсяг файлу дещо менше, ніж у реєстрового. Крім того, при збільшенні малюнка, кордони мають чітко окреслений вигляд, як це відбувається зі шрифтом типу .ttf.

Редактор Inkscape є векторним редактором, а редактори Photoshop, Paint – растрові.

 3D візуалізаціяГрафічний редактор Inkscape – це безкоштовна програма для створення векторної графіки.  Завантажити програму можна з сайту inkscape.org.   Inkscape – це високоякісний професійний інструмент для роботи з векторною графікою для Windows, Mac OS X і Linux. Він широко використовується любителями і професіоналами по всьому світу для створення ілюстрацій, іконок, логотипів, діаграм, карт, 3D візуалзацій https://cgaward.com.ua, а також веб-графіки. Inkscape використовує відкритий стандарт SVG (Scalable Vector Graphics) від W3C в якості формату за замовчуванням, а також сам є вільним і відкритим програмним забезпеченням.

Inkscape містить просунуті інструменти для роботи, які можна порівняти з можливостями Adobe Illustrator, CorelDRAW та Xara Xtreme. Ви можете читати зберігати зображення у багатьох форматах, включаючи SVG, AI, EPS, PDF, PS і PNG. Inkscape має всеосяжний набір інструментів, a простий інтерфейс, підтримку багатьох мов, а також можливість розширення з використанням призначених для користувача доповнень.

 

Comments

comments