Сукупність взаємопов’язаних об’єктів, що мають однакове призначення та спільні властивості. До будь-якої мережі може входити різна кількість об’єктів - від двох до великої кількості. Локальна мережа - це комп’ютерна мережа, що об’єднує комп’ютери та інші пристрої, розміщені на порівняно невеликій відстані один від одного. Глобальна мережа - мережа, що об’єднує комп’ютерні мережі та окремі комп’ютери, розміщені в різних частинах планети Земля.
Локальна комп’ютерна мережа
Система, що дозволяє проводити обмін інформацією між пристроями, підключеними до системи. Локальна комп'ютерна мережа включає до себе спеціалізоване програмне забезпечення та апаратну частину, необхідну для підключення пристроїв до комп'ютерних каналам, які взаємодіють між собою, та знаходяться на відстані один від одного, в одному приміщенні, будівлі, в різних місцях однієї організації або в регіоні. Можливості мережі дозволяють обмінюватися даними та забезпечувати широкий доступ до можливостей центрального комп'ютеру.
Глобальна мережа інтернет
Найбільшою у світі глобальною мережею є мережа Internet,яка охоплює всі континенти Землі.
Інтернет - це глобальна міжнаціональна мережа, яка складається з набору зв'язаних мереж, що взаємодіють як одне ціле. Складовими Інтернету є мережі різного масштабу: великі національні магістральні мережі, багато регіональних і локальних мереж. З'єднання багатьох мереж, що забезпечує поширення ін. Формаційних потоків по всій Земній кулі.
Інтернет. Мережі, які є складовими Інтернету, поширюються на великі відстані та можуть перекривати одна одну, тому будь-яка пара вузлів пов'язана між собою не одним, а багатьма каналами зв'язку, завдяки чому Інтернет забезпечує стійкий зв'язок навіть в умовах військових дій. При руйнуванні частини мережі пакети інформації можуть обходити ушкоджені ділянки. До речі, перші дослідження у галузі Інтернет здійснювалися саме з метою збільшення надійності зв'язку у випадку виникнення глобальних військових конфліктів (під час ядерного вибуху).