Чи потрібен антивірус в Windows 10

09.01.2017 0 By svvas

Windows 10 не вимагає встановити антивірус, як це робила Windows 7. Адже  вже  з версії  Windows 8 до складу операційної системи став входити вбудований антивірус – Захисник Windows (Windows Defender). Але чи дійсно це оптимальне рішення для вашого ПК

Захисник Windows, – це по суті новітня версія Microsoft Security Essentials, безкоштовного антивірусу Microsoft, вперше написаного для ОС Windows 7. Тепер він вбудований прямо в операційну систему, що гарантує всім комп’ютерам під керуванням ОС Windows 10 базовий рівень антивірусного захисту.

windows defender

Чи достатньо хороший Захисник Windows?
Антивірус ВКЛЮЧЕНИЙ за замовчуванням. Захисник Windows, автоматично перевіряє всі програми що запускаються,  оновлює бази через служби Windows Update (Windows Update) і має інтерфейс для глибокої перевірки системи.
Але наскільки хороший цей антивірус? Доводиться визнати:  розробка від Microsoft трохи відстає від конкурентів в порівняльних тестах антивірусного ПО.
У Захисника багато достоїнств ОС Windows. Він вбудований, не пристає з спливаючими вікнами, не вимагає грошей і споживає менше системних ресурсів, ніж деякі конкуруючі антивіруси. Він не намагається збирати дані про веб-серфінг користувача і отримувати з цього вигоду, як це тепер роблять деякі безкоштовні антивірусні програми.

Windows Захисник забезпечує непоганий захист. Якщо регулярно оновлювати ОС Windows (що тепер відбувається автоматично), використовувати сучасний браузер і уникати потенційно небезпечних плагінів типу Java, все повинно бути в порядку. У поєднанні з дотриманням стандартних правил безпеки, яких варто дотримуватися в будь-якому випадку, для Windows Захисник добре справляється зі своїм завданням.

Незважаючи на низький бал, який Захисник Windows, отримав в червні 2015 року з підсумками тесту AV-Test (всього «0,5 / 6» за захист), програма змогла розпізнати 95% «широко поширених і переважаючих загроз», а також 85% атак нульового дня. BitDefender розпізнав 100% тестових зразків за обома напрямками, а Касперський – 100% і поширених вірусів 99% атак нульового дня. Так що незважаючи на різницю в балах, Захисник Windows, все одно справляється цілком пристойно. У минулому представники Microsoft відзначали, що програма фокусується на реально поширених загроз, в той час як тести нерепрезентативним, а антивіруси інших виробників оптимізовані саме під проходження тестів. Втім, тепер представники Microsoft більше не коментують результати тестів.

У Windows 10 є й інші засоби захисту, які перейшли з Windows 8, зокрема, фільтр SmartScreen скачування, який і перешкоджає запуску шкідливого ПЗ, незалежно від того, який антивірус використовується. А в Chrome і Firefox також є Google Safe Browsing, яка блокує скачування багатьох шкідливих програм.

Для більшості користувачів буде цілком достатньо Захисника Windows, – при наявності здорового глузду і хороших звичок в плані безпеки. Але якщо ви регулярно завантажуєте піратське ПЗ і ведете іншу ризиковану діяльність, краще відмовитися від Захисника Windows, на користь якої-небудь іншої програми, яка ефективніше справляється з тестовими зразками для антивірусів.

Comments

comments