3G

3G

23.03.2015 0 By svvas

3G зв’язок дістався нарешті і до України.  Право на розвиток зв’язку третього покоління – 3G – тепер є у всіх ключових  GSM-операторів.

23 лютого 2015  Національна комісія з питань зв’язку та інформатизації провела торги   по трьох   ліцензіях  і визначила переможців.
Ними стали компанії “Астеліт” – ТМ life , “МТС-Україна” і “Київстар”. До  цього  3G-ліцензія була  тільки у “ТриМоб” – “Укртелеком”.
Згідно правил даних торгів,   оператори зобовязуються протягом 18 місяців після проведення конкурсу запустити  3G -мережу  на території всіх обласних центрів України, а протягом 6 років – на території всіх районних центрів і всіх населених пунктів з населенням понад 10 тисяч осіб.

Слід зазначити, що мережі третього покоління 3G працюють на частотах дециметрового діапазону. Максимальна швидкість передачі даних від базової станції – 42 Мбіт в сек. Чим більше  абонентів – тим нижче швидкість. Однак, як заявили представники одного з операторів при невеликому завантаженні станції можуть бути випадки, коли абоненту буде доступна швидкість 20-30 Мбіт.    Такі мережі надають можливість організувати відеозв’язок, дивитись на мобільному телефоні фільми й телепрограми та ін.

З 13 березня про запуск перших 3G-тарифів заявили у  МТС.  Не будуть відставати в цьому питанні і інші GSM-оператори.

Comments

comments