Чому Стів Джобс забороняв своїм дітям айфони?

23.07.2015 0 By svvas

rxKW8ATЛюдині, яка зробила величезний внесок у розвиток технологій, відомо про їх небезпеки більше. І тут є над чим задуматись. Коли Стів Джобс керував Apple, він забороняв своїм дітям занадто довго сидіти з айпадами і айфонами. Чому? Журналіст The New York Times Нік Білтон під час одного інтерв’ю задав Джобсу питання: «Мабуть, ваші діти без розуму від айпада?» І отримав таку відповідь: «Вони не користуються ним. Вдома ми обмежуємо час, який діти проводять за екранами айпадів ».
Журналіста приголомшила така реакція. Йому чомусь здавалося, що будинок Джобса заставлений гігантськими сенсорними екранами, а айпади той роздає гостям замість цукерок. Але це далеко не так.

Взагалі, більшість керівників технологічних компаній і підприємців з Кремнієвої Долини обмежують час, який діти проводять біля екранів, будь то комп’ютери, смартфони або планшети. У сім’ї Джобса навіть існувала заборона на використання гаджетів вночі й у вихідні дні. Аналогічним чином діють й інші гуру зі світу технологій.
Це може здатися дивним. Але, судячи з усього, генеральні директори IT-гігантів знають щось, чого не знають обивателі.

Кріс Андерсон, колишній редактор Wired, який зараз став виконавчим директором 3D Robotics, ввів обмеження на використання гаджетів для членів своєї сім’ї. Він навіть налаштував девайси таким чином, щоб кожним з них не могли користуватися більш пари годин на добу.
«Мої діти звинувачують мене і дружину в тому, що ми дуже стурбовані впливом технологій. Вони кажуть, що нікому з друзів не забороняється користуватися гаджетами », – розповідає він.

У Андерсона п’ятеро дітей, їм від 6 до 17 років, і обмеження стосуються кожного з них.

«Це тому, що я бачу небезпеку надмірного захоплення інтернетом як ніхто інший. Я знаю, з якими проблемами зіткнувся я сам, і я не хочу, щоб ці ж проблеми були у моїх дітей», – пояснює він.

Під «небезпеками» інтернету Андерсон розуміє нерелевантний контент і можливість для дітей стати залежними від нових технологій так само, як стали залежними багато дорослих.

Деякі йдуть ще далі. Алекс Константинополь, директор OutCast Agency, каже, що її п’ятирічний син взагалі не використовує гаджети в будні дні. Двоє інших дітей, яким від 10 до 13 років, можуть користуватися планшетами і ПК в будинку не довше 30 хвилин в день.

Еван Вільямс, засновник Blogger і Twitter, каже, що у двох його синів теж є такі обмеження. У їхньому будинку сотні паперових книг, і дитина може читати їх скільки завгодно. А от з планшетами і смартфонами все важче – вони можуть користуватися ними не довше за години на день.
Дослідження показують, що діти до десяти років особливо сприйнятливі до нових технологій і практично стають залежними від них. Так що Стів Джобс був правий: дослідники говорять, що дітям не можна дозволяти користуватися планшетами більше півгодини в день, а смартфонами – довше двох годин на добу. Для 10-14-річних дітей використання ПК допускається, але тільки для виконання шкільних завдань.

Загалом, мода на IT-заборони проникає в американські будинки все частіше і частіше. Деякі батьки забороняють дітям користуватися соціальними мережами для підлітків (наприклад, Snapchat). Це дозволяє їм не хвилюватися про те, що їхні діти постять в інтернеті: адже необдумані пости, залишені в дитинстві, можуть нашкодити їх авторам у дорослому житті.

Вчені говорять, що вік, в якому можна знімати обмеження на використання технологій, – 14 років. Хоча Андерсон навіть своїх 16-річних дітей огородив від екранів в спальні. Від будь-яких – навіть екранів телевізора. Дік Костоло, виконавчий директор Twitter, дозволяє своїм дітям-підліткам користуватися гаджетами тільки у вітальні і не дозволяє приносити їх в спальню.

Чим же зайняти своїх дітей? Автор книги про Стіва Джобса каже, що гаджети, з якими асоціювалося його ім’я, він легко заміняв спілкуванням з дітьми і обговорював з ними книги, історію – та все що завгодно. Але при цьому ні в кого з них під час розмови з батьком не виникало бажання дістати айфон або Айпад.
У результаті його діти виросли незалежними від інтернету. Чи готові ви до таких обмежень?

Джерело: http://lifter.com.ua/

Comments

comments