Соціальні мережі роблять людей закритими і нещасними

07.09.2014 0 By svvas

soc_seti_1Незважаючи на те, що таємні досліди над емоціями користувачів, які компанія Facebook проводила два роки тому, викликали великий суспільний резонанс, вони дозволили отримати докази взаємного впливу в соціальних мережах на глобальному рівні. Проте, як виявилося, Facebook, Twitter, Instagram та інші подібні їм соціальні медіа впливом на настрій користувачів вплив соцмереж не обмежується.

Згідно з результатами дослідження, проведеного двома європейськими вченими, соціальні медіа впливають на ступінь задоволеності користувачів своїм життям. Фабіо Сабатіні з римського університету Ла Сап’єнца і Франческо Саррачіно з Центральної служби статистики та економічних досліджень Люксембургу (STATEC) спільними зусиллями провели в Італії масштабне опитування, в якому взяли участь близько 50 тис осіб.

Всім учасникам опитування задавалися одні й ті ж питання: наскільки вони задоволені своїм нинішнім життям, як часто вони зустрічаються з друзями, чи довіряють стороннім людям і чим зазвичай займаються в інтернеті.

На підставі отриманих відповідей дослідники зробили кілька висновків. По-перше, люди, як правило, більш відкриті і задоволені своїм життям, якщо із завидною регулярністю зустрічаються зі своїми друзями в офлайні. По-друге, користувачі, які багато часу просиджують в соціальних мережах схильні з підозрою ставитися до сторонніх людей. Дослідники вважають, що насіння недовіри серед користувачів соціальних мереж посіяли прояви дискримінації та ненависті, які часто зустрічаються в інтернеті.

В цілому, дослідження показує загальний ефект, який надають на користувачів соціальні мережі. Незважаючи на те, що їх основне призначення – забезпечення зв’язку між рідними і близькими, в більшості випадків вони негативно впливають на користувачів.

 

Джерело: http://it-tehnolog.com/

Comments

comments