Обжимання мережного кабелю

21.11.2013 0 By svvas

Сам  процес обжимання  кабелю не є дуже складним . Найважче запам’ятати послідовність внутрішніх кольорових дротів, а дотримувати порядок дуже важливо, інакше нічого не працюватиме. Застосовуються два варіанти послідовностей:
пряма – для підключення комп’ютера з маршрутизатором, комутатором або роутером, і перехресна – для з’єднання двох комп’ютерів напряму.

cs

Але багато сучасних  роутерів і комутаторів (свічі) здатні визначати і працювати з кабелем обжатим в тій або іншій послідовності, тому не поспішайте переобжимати свій кабель, можливо він буде працювати і так.

Отже нам треба мати:
восьмижильний кабель вита-пара:

ww
два коннектора RJ-45:
Безымянный
обжимник:

п

 

Якщо немає обжимника можна використати звичайну викрутку.

Далі зачищаємо кінці кабелю від  ізоляції приблизно на 5 см, потім розплітаємо кінці проводів, після чого вирівнюємо проводи по кольорах в потрібній послідовності (пряма або перехресна).

обжим витої пари

 

Потім вставляємо конектор в обжим і затискаємо кабель. Якщо немає обжиму можна використати викрутку. Для  цього слід втопити пластиковий фіксатор конектора і зубчики контактів таким чином, щоб вони не виступали над його поверхню. Потрібно натискати на них поперек кінцем викрутки. Після цього потрібно розгорнути викрутку вздовж і остаточно втопити контакти, щоб зубці увійшли в ізоляцію. Тиснути потрібно сильно, але акуратно.

Ось і все. Насправді,  все просто і все можна зробити в домашніх умовах не викликаючи за гроші спеціаліста.

Comments

comments